Szanowni Państwo – Drodzy Przyjaciele – Rodacy!


Związek Sybiraków III Rzeczypospolitej Polskiej jest organizacją pożytku publicznego.

Stanowimy niewielką żyjącą jeszcze grupę osób – z setek tysięcy Polaków zesłanych na Sybir w okresie II Wojny Światowej,jak i po wojnie (w latach 1939-1956).

Nasze losy na „nieludzkiej ziemi” dokumentujemy i troskliwie przechowujemy dla przyszłych pokoleń Polaków. Nasi działacze są uczestnikami i inicjatorami wielu przedsięwzięć, m.in.: zainicjowaliśmy budowę pomnika "Matki Polki i Dzieci pochowanych na Syberii" na cmentarzu sybirackim w Minusińsku, uczestniczyliśmy w uroczystościach konsekracji katedry w Irkucku, a obecnie prowadzimy akcję wspierania odbudowy katedry w Żytomierzu. Pomagamy w wydawaniu książek o tematyce syberyjskiej.

W ramach naszej działalności statutowej staramy się w sposób szczególny o zachowanie więzi z rodakami poza granicami Polski oraz wspólnie troszczymy się wraz z nimi o miejsca upamiętniające losy zesłanych na Sybir. Pomagamy potomkom zesłańców w pielęgnowaniu polskiej tradycjii i kultury. Na nasze zaproszenie występował w b.r. we Wrocławiu Zespół Pieśni i Tańca”Syberyjski Krakowiak” z Abakanu w Krasnojarskim kraju.

Każdy z Państwa może pomóc realizować nasze cele, przekazując nam jeden procent swojego podatku.

Jak to zrobić?

Należy w rocznym zeznaniu podatkowym: PIT-36, PIT-36L, PIT-37 oraz PIT-38 wpisać odpowiednio:

- w rubryce „Nazwa OPP”: Związek Sybiraków III Rzeczypospolitej Polskiej
- w rubryce „KRS”: 0000 228 551
- w rubryce „wyliczoną kwotę w wysokości jednego procenta od wysokości podatku należnego.

Nasze konto bankowe: 30 1540 1030 2001 7760 0457 0001

Wszystkim, którzy wspierają Związek Sybiraków III Rzeczypospolitej Polskiej, szczerze dziękujemy i zapraszamy: dołączcie do nas!